Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

Tydzień Wielkiej Brytanii

15.10.2013r. – 18.10.2013r.

W ramach realizacji projektu,, Comenius” w dniach 15-18 października wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z pracownikami poznawali Wielką Brytanię.

W pierwszym dniu przedstawiona został prezentacja multimedialna na temat Wielkiej Brytanii i Walii:

-położenie geograficzne, symbole narodowe, stolica, waluta

- ciekawostki i najciekawsze miejsca

- kuchnia

Więcej…

 

Tydzień węgierski

7.10.2013r. – 11.10.2013r.

Cykl działań trwających od 07.10.2013 do 11.10.2013 miał za zadanie zapoznać  uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej z kulturą, kuchnią i sztuką Węgier. Uczniowie za pomocą prezentacji multimedialnej mogli poznać geografię kraju, dziedzictwo kulturalne w zakresie lokalnej sztuki rękodzieła i tradycji, oraz narodową kuchnię w powiązaniu z historią i dziejami Węgier. Podsumowaniem pokazu było poznanie hymnu tego państwa, oraz tradycyjnego tańca „ Czardasz”.

Więcej…

 

"TYDZIEŃ TURECKI"

30.IX. – 04.X. 2013 r.

W ramach realizacji zadań projektu „Comenius”, w dniach 30.IX. – 04.X., uczniowie a także pracownicy naszej szkoły, zapoznawali się z kulturą i najważniejszymi symbolami kraju naszego następnego „comeniusowego” partnera – TURCJI.

Poniedziałkowa prezentacja multimedialna dotycząca Turcji zaznajomiła uczniów z nowym krajem. Uczniowie poznali symbole narodowe tegoż kraju: wysłuchali hymnu i zapoznali się z ich barwami narodowymi. Prezentacja ukazała położenie geograficzne Turcji na świecie - także wzglądem Polski, oraz zobrazowała style architektoniczne Turcji, ukształtowanie terenu, faunę, florę i przepiękną przyrodę nowo poznawanego kraju.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików z działań projektowych:

Więcej…

 

„TYDZIEŃ RUMUŃSKI”

23-27 WRZEŚNIA 2013 R.

W dniach 23-27.09.2013r. w naszej szkole w ramach Europejskiego Programu „Comenius” rozpoczął się kolejny ciekawy i emocjonujący tydzień poświęcony jednemu z naszych państw partnerskich w tym projekcie, a mianowicie  Rumunii.

W pierwszym dniu przedstawiona została prezentacja multimedialna, podczas której uczniowie zapoznali się z położeniem geograficznym tego państwa w Europie, symbolami narodowymi, kulturą, tradycjami, zabytkami, pięknymi krajobrazami oraz kuchnią regionalną. Został również odsłuchany hymn narodowy tego kraju. Po zakończonym pokazie dzieci miały możliwość wykazania się nowo zdobytą wiedzą, poprzez udział w krótkim konkursie poświęconym Rumunii. Zainteresowanie nim było spore, chętnych nie brakowało. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody.

Zapraszamy do oglądania filmików z realizacji zadań projektu:

Więcej…

 
Więcej artykułów…