Get Adobe Flash player
Data i czas
RODO

Nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu „Outdoor learning and sport activities’’ w ramach programu ERASMUS +, realizowanego ze środków Unii Europejskiej. Akcja KA2 nosi nazwę: Cooperation for Innovation and the Exchange of Good Practices.

Projekt skierowany jest do nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Opracowany został przez 6 szkół partnerskich i pozytywnie zaakceptowany przez Narodową Agencję w Rumunii. Szkoły biorące udział w projekcie:

  • Zespół Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, Polska
  • Centrul Scolar pentru Educatie Incluziva Cluj-Napoca, Rumunia
  • OZDEBIR Ozel Egitim Uygulama Merkezi 1. Kademe, Kocaeli, Turcja
  • Escola Básica e Secundária Dr. Ângelo Augusto da Silva, Funchal, Portugalia (autonomiczny region Madera)
  • IC Ninni Cassarà, Partinico, Sycylia
  • St Luke's School, Redbourn, Wielka Brytania

 

W ramach realizacji projektu odbywać się będą międzynarodowe spotkania projektowe w celu właściwego koordynowania i zarządzania projektem, a także szkolenia za granicą i w Polsce dla nauczycieli i uczniów, w określonej we wniosku liczbie. Projekt ten ma na celu nawiązanie współpracy partnerskiej międzynarodowej między nauczycielami i uczniami szkół specjalnych i ogólnodostępnych  z 6 krajów, dające możliwość wymiany doświadczeń w zakresie sportu osób niepełnosprawnych. Ponadto projekt pozwoli na rozwijanie umiejętności sportowych uczniów na miarę ich możliwości, poprzez czynny udział w aktywnościach na świeżym powietrzu, ukazanie uczniom aktywnych form spędzania wolnego czasu jako alternatywy dla gier komputerowych i telewizji, mobilizowanie uczniów do wysiłku fizycznego poprzez oferowanie im ciekawych form aktywności sportowej na świeżym powietrzu, zwiększenie liczby i zróżnicowanie zajęć ruchowych odbywających się poza budynkiem szkoły, podnoszenia u osób niepełnosprawnych poczucia własnej wartości, pewności siebie i niwelowanie obaw przed niepowodzeniem ze względu na niepełnosprawność. Wszystkie działania podejmowane w ramach realizacji projektu będą dostosowane do wieku i możliwości dzieci, dlatego też zachęcamy wszystkich uczniów, bez względu na wiek i stopień niepełnosprawności, do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Udział  w projekcie jest dobrowolny, na podstawie złożonej deklaracji.