CEACAM6 działa jako receptor adherentno-inwazyjnych E. coli, wspomagając kolonię błony śluzowej jelita cienkiego w chorobie Leśniowskiego-Crohna ad 7

Jednakże może to być spowodowane trwającą stymulacją immunologiczną ze zwiększonym poziomem cytokin zapalnych nawet w przypadku braku stanu zapalnego, jak to już opisano w przypadku błony śluzowej jelita pacjentów z CD (41). Alternatywnie indukowalna ekspresja CEACAM6 w błonie śluzowej jelita krętego u pacjentów CD może być genetycznie połączona. Zaobserwowaliśmy, że pobudzenie cytokiny komórek nabłonka jelitowego, które nie eksprymują CEACAM6, nie indukuje ekspresji CEACAM6. Znacznie zwiększona ekspresja CEACAM6 w jelicie krętym odkryta w niezaalkoholowanej błonie śluzowej jelita krętego u pacjentów CD w porównaniu z kontrolami bez IBD może sugerować, że pacjenci wyrażający podstawowy poziom CEACAM6 są genetycznie predysponowani do nadekspresji tej cząsteczki. Należy zauważyć, że gen kodujący CEACAM6 znajduje się na długim ramieniu ludzkiego chromosomu 19 (q11,2 między CYP2A i D19S15), blisko sugerowanego locus podatności na IBD (42). Badania nad częstością występowania szczepów AIEC u pacjentów z IBD i kontrolnymi wykazały, że te patogenne szczepy są izolowane głównie od pacjentów z CD i związanych z błoną śluzową jelita krętego (36,4%), ale rzadko występują w błonie śluzowej okrężnicy (3,7%). Szczepy AIEC rzadko kojarzone są z błoną śluzową jelita krętego lub okrężnicy z grupy kontrolnej lub z błoną śluzową okrężnicy u pacjentów z UC (15). Zaobserwowaliśmy podstawową ekspresję CEACAM6 w błonie śluzowej jelita grubego pacjentów i kontroli z CD i UC, co było zgodne z ustaleniami poprzedniego raportu (35). Można było więc oczekiwać większej częstości występowania AIEC w błonie śluzowej okrężnicy. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że stężenie bakterii jest wyższe w okrężnicy niż w jelicie krętym, a zatem bakterie AIEC mogą konkurować z normalną florą, aby uzyskać dostęp do receptora CEACAM6. Podsumowując, nasze odkrycia pokazują, że CEACAM6 działa jako receptor komórek gospodarza dla adhezji AIEC przez wariant pili typu i sugeruje przyczynową rolę ekspresji CEACAM6 w kolonizacji błony śluzowej jelita krętego u pacjentów CD przez szczepy AIEC. Pozostaje jednak do ustalenia, czy nadekspresja CEACAM6 jest spowodowana obecnością kolonizacji AIEC lub AIEC, jest konsekwencją regulacji w górę CEACAM6. Zatem, oprócz NOD2 / CARD15, nieprawidłowa ekspresja CEACAM6 w jelicie krętym może być kolejnym czynnikiem podatności na CD. W związku z tym pacjenci wyrażający podstawowy poziom CEACAM6 będą genetycznie predysponowani do opracowania jelita krętego CD i obecności bakterii AIEC i wydzielania IFN-y. i TNF-a doprowadziłoby do pętli amplifikacji kolonizacji i zapalenia. Spekulujemy, że pacjenci z wysokim ryzykiem rozwoju ciężkiej krętniczo-zatorowej CD to ci, którzy oprócz ekspresji wariantu intracytoplazmatycznego receptora NOD2 (5, 6), wykazują nadekspresję CEACAM6 w błonie śluzowej jelita krętego. Nowe światło rzucone na etiologię jelita krętego przez nasze wyniki sugeruje, że ekspresja CEACAM6 w jelicie krętym u pacjentów z IBD może być markerem diagnostycznym dla jelita krętego. Metody Pacjenci. W badaniu wzięło udział łącznie 35 pacjentów z krętniczymi lub krętniczymi płytkami CD i 29 grup kontrolnych bez IBD. Wszyscy pacjenci i osoby kontrolne wyrazili świadomą zgodę, a uzyskano zgodę Comité Consultatifs de Protection des Personnes dans la Recherche Biomédicale ([CCPPRB], Lille, Francja). Rozpoznanie CD ustalono na podstawie wcześniej opublikowanych kryteriów (43). Przygotowanie izolowanych enterocytów jelita krętego wykonano z próbek wycięcia z 15 pacjentów z CD (7 kobiet, 8 mężczyzn, średni wiek, 30 lat, zakres, 17. 52 lat). Siedmiu pacjentów poddano operacji zajętości jelita krętego CD i 8 w przypadku ileocolonic CD. Enterocyty wytworzono również z próbek chirurgii jelita krętego lub biopsji endoskopowych z 9 kontroli bez IBD (5 kobiet, 4 mężczyzn, średni wiek, 46 lat, zakres, 16. 70 lat), z których 3 poddano prawej hemikolektomii na raka. Testy immunohistochemiczne do barwienia CEACAM6 przeprowadzono na osadzonych w parafinie koloniach jelita krętego i okrężnicy od 20 pacjentów z CD (14 kobiet, 6 mężczyzn, średni wiek, 38 lat, zakres, 19. 69 lat). Jedenaście pacjentów miało tylko torbielowatą obecność CD, a 9 miało ileocolonic CD. Przeprowadzono również analizę biopsji jelita krętego z 20 kontroli bez IBD (14 kobiet, 6 mężczyzn, średni wiek, 58 lat, zakres, miesiąc. 93 lata), z których 3 miały nieokreślone zapalenie jelita grubego z zapaleniem jelita krętego i 4 zostały poddane prawej hemikolektomii dla rak okrężnicy. Analizę Western blot ekspresji CEACAM6 przez próbki okrężnicy przeprowadzono na biopsjach okrężnicy od 3 pacjentów CD (2 kobiety, mężczyzna, średni wiek, 24 lata, zakres, 20. 26 lat), 3 pacjentów UC (1 kobieta, 2 mężczyzn; wiek, 47 lat, zasięg, 34-54 lat) i 3 kontrole (2 kobiety, mężczyzna, średni wiek, 52 lata, zasięg, 37. 62 lata). Szczepy bakteryjne, plazmidy i hodowle bakteryjne
[hasła pokrewne: syrop tymiankowy złożony, zdrowe odżywianie dzieci, zss kolbuszowa dolna ]
[podobne: zdrowe odżywianie dzieci, syrop tymiankowy złożony, narodowy fundusz zdrowia w łodzi ]