CEACAM6 działa jako receptor adherentno-inwazyjnych E. coli, wspomagając kolonię błony śluzowej jelita cienkiego w chorobie Leśniowskiego-Crohna ad

Bakterie LF82 przylegały preferencyjnie do granicy szczoteczki z enterocytami jelita krętego wyizolowanymi od pacjentów CD (Figura 1A). Wskaźniki przylegania granicy grubości szczoteczki LF82 E. coli, odpowiadające średniej liczbie bakterii przylegających do granicy szczoteczki, wynosiły od 0,542 do 1,999 z enterocytami izolowanymi od pacjentów CD i od 0,096 do 0,511 z enterocytami od kontroli (Figura 1B). Zdolność szczepu AIEC LF82 do przylegania była zatem znacznie wyższa w przypadku enterocytów izolowanych od pacjentów CD niż w przypadku komórek kontrolnych (P = 0,0013). Potwierdza to pogląd, że u pacjentów z CD receptor związany z adhezją szczepu AIEC LF82 jest wyrażany na granicy szczoteczki enterocytów jelita krętego. Figura 1Adhezja związanej z CD szczepu AIEC LF82 do granicy szczoteczki enterocytów jelita krętego. (A) Mikroskopia kontrastu fazowego przylegania szczepu LF82 do granicy szczoteczki enterocytów jelita krętego wyizolowanej od pacjenta CD i kontroli. Oryginalne powiększenie × 1,000. (B) Wskaźniki przyczepności szczepu AIEC LF82 do granicy szczoteczki enterocytów jelita krętego izolowanych od 15 pacjentów z CD i 9 kontroli. Określono liczbę bakterii przylegających do granicy szczoteczki z 30. 50 enterocytów. Wskaźnik adhezji wyrażono jako średnią liczbę bakterii przylegających do granicy szczoteczkowej enterocytu. Dwa oddzielne eksperymenty przeprowadzono w dwóch powtórzeniach. Adhezja szczepów AIEC obejmuje reszty mannozowe i ekspresję pilusa typu 1. Ponieważ zależne od typu Pili przywieranie do hodowanych komórek nabłonka jelit odgrywa zasadniczą rolę w zjadliwości szczepu AIEC LF82 (14), badaliśmy ich udział w adhezji bakterii LF82 do pierwotnych enterocytów jelita krętego. W przeciwieństwie do LF82 typu dzikiego, negatywny mutant LF82 typu 52D11 (fimA :: Tn5phoA) (Figura 2A) i LF82 FimH adhezyjny mutant ZG2 (fimH :: Tn5phoA) (dane nie pokazane) nie były zgodne do granicy szczoteczki z enterocytami izolowanymi od pacjentów CD. Poziomy adhezji szczepu LF82 typu dzikiego na granicy szczoteczki pierwotnych enterocytów izolowanych od zdrowych dawców były bardzo niskie i dlatego nie obserwowaliśmy żadnego znaczącego spadku zdolności adhezyjnej mutantów pili-ujemnych typu w porównaniu z szczep typu dzikiego (Figura 2A). Ponadto adhezja szczepu LF82 do granicy szczoteczki enterocytów CD została zablokowana w obecności 2% d-mannozy (Figura 2B). Jednakże, gdy stosowano pierwotne enterocyty izolowane od zdrowych dawców, d-mannoza nie powodowała znaczącego spadku poziomów adhezji bakterii LF82 na granicy szczotki, głównie z powodu bardzo niskich poziomów adhezji obserwowanych nawet przy braku d-mannozy (Figura 2B). Sugeruje to, że interakcja pomiędzy pili AIEC LF82 typu i enterocytami jelita krętego CD następuje poprzez reszty mannozy wyrażane po stronie szczytowej enterocytów CD. Eksperymenty adhezji wykorzystujące pierwotne komórki nabłonka jelita krętego wyizolowane od pacjentów z CD rozszerzono na 4 inne szczepy AIEC związane z CD (LF31, LF71, LF73 i LF100). Jak pokazano w Tabeli 1, wszystkie przetestowane szczepy AIEC, podobnie jak szczep LF82, były w stanie przylegać do granicy szczoteczkowej pierwotnych enterocytów izolowanych od pacjentów CD. Ich zdolność do przylegania została zablokowana przy użyciu 2% d-mannozy (Tabela 1), a odpowiadające mutanty Pili-ujemne typu nie były w stanie przylegać do granicy szczoteczki (Tabela 1). Wyniki te pokazują, że zdolność bakterii do przylegania przez szlak adherencji typu Pili pośrednio do granicy szczoteczki pierwotnych enterocytów jelita krętego od pacjentów CD nie jest ograniczona do referencyjnego szczepu AIEC LF82, ale jest charakterystyczna dla szczepów AIEC związanych z CD. Rycina 2Type 1, w której pośredniczy adhezja do granicy szczoteczki enterocytów jelita krętego. (A) Adhezja pochodzącego z LF82 mutanta pili-ujemnego typu 52D11 (fimA :: Tn5phoA) do granicy szczoteczkowej enterocytów wyizolowanych od pacjentów z CD i kontroli. (B) Adhezja AIEC LF82 do granicy szczoteczkowej enterocytów izolowanych od pacjentów CD i kontroli w przypadku braku lub obecności 2% d-mannozy. (C) Adhezja bakterii LF82 eksprymujących wariant pili typu i niepatogennych szczepów E. coli K-12 transformowanych pPil38 w celu indukcji ekspresji pilusa K-12 typu (lewy panel) lub bakterii LF82 eksprymujących wariant pilusa LF82 typ lub Pili K-12 typu (środkowy panel) do granicy szczoteczki z enterocytami izolowanymi od pacjentów CD. Analiza Western blot z użyciem przeciwciał pili anty-1 typu przeprowadzonych na ekstraktach z całej bakterii wykazała podobne ilości piku typu wyrażanego przez różne szczepy (prawy panel). (D) Ekspresja wysoce mannozylowanej cząsteczki na granicy szczoteczki enterocytów w jelicie krętym wyizolowanych od pacjentów CD
[podobne: krem pod oczy z peptydami, zst kolbuszowa, stężenie alkoholu we krwi kalkulator ]
[przypisy: kalendarz triathlon 2015, krem pod oczy z peptydami, sok z buraka właściwości ]