CEACAM6 działa jako receptor adherentno-inwazyjnych E. coli, wspomagając kolonię błony śluzowej jelita cienkiego w chorobie Leśniowskiego-Crohna

Błona śluzowa jelita krętego pacjentów z chorobą Crohna (CD) jest nieprawidłowo skolonizowana przez adherentno-inwazyjne E. coli (AIEC), które są zdolne do przylegania i najeżdżania komórek nabłonka jelitowego. Tutaj pokazujemy, że szczepy AIEC związane z CD przywierają do granicy szczoteczki pierwotnych enterocytów jelita krętego wyizolowanych od pacjentów CD, ale nie kontrolują bez choroby zapalnej jelit. Adhezja AIEC jest zależna od ekspresji pilusa typu na powierzchni bakterii i od ekspresji cząsteczki 6 adhezji komórkowej zależnej od antygenu rakowo-płodowego (CEACAM6) na wierzchołkowej powierzchni komórek nabłonka jelita krętego. Podaje się również, że CEACAM6 działa jako receptor dla adhezji AIEC i jest nieprawidłowo wyrażany przez komórki nabłonka jelita krętego u pacjentów z CD. Ponadto, nasze badania in vitro wykazują, że po IFN-y występuje zwiększona ekspresja CEACAM6 w hodowanych komórkach nabłonka jelitowego. lub TNF-a pobudzenie i po zakażeniu bakteriami AIEC, co wskazuje, że AIEC może promować własną kolonizację u pacjentów z CD. Wprowadzenie Idiopatyczne choroby zapalne jelit (IBD), które obejmują chorobę Leśniowskiego i Crohna (LZS) i wrzodziejące zapalenie okrężnicy (UC), są przewlekłymi zaburzeniami przewodu pokarmowego o nieznanej etiologii z łączną częstością występowania około 150-200 przypadków na 100 000 w krajach zachodnich (1 ). Patogeneza CD jest złożona i składa się z 3 oddziałujących elementów: czynników podatności genetycznej, takich jak NOD2 / CARD15; gruntowanie przez mikroflorę jelitową; i uszkodzenie tkanki za pośrednictwem układu immunologicznego (2. 6). E. coli jest dominującym tlenowym Gram-ujemnym gatunkiem normalnej flory jelitowej, gdzie odgrywa ważną rolę, promując stabilność flory bakteryjnej w świetle i utrzymując normalną homeostazę jelitową. U pacjentów z CD obserwowano modyfikacje stężeń bakterii w świetle. Rzeczywiście, neoterminal jelita krętego u pacjentów CD jest silnie skolonizowany przez bakterię bakteryjną podobną do okrężnicy, z przewagą E. coli (7, 8). W badaniu oceniającym przewagę szczepów E. coli związanych z błoną śluzową jelita krętego u pacjentów z CD, E. coli odzyskano z 65% zmian przewlekłych (resekcja jelita krętego) i ze 100% biopsji wczesnych zmian (pooperacyjny nawrót endoskopowy) ). E. coli dominowały nieprawidłowo (między 50% a 100% całkowitej liczby tlenków i beztlenowców) we wczesnych i przewlekłych zmianach jelita u pacjentów z CD (9). Obecność wysokich stężeń bakterii tworzących biofilm na powierzchni błony śluzowej jelita odnotowano u pacjentów z CD i UC (10). Zaobserwowaliśmy, że u danego pacjenta zdrowa i owrzodziała błona śluzowa była skolonizowana przez szczepy E. coli o tym samym profilu rybotypowym, co wskazuje na jednolitą kolonizację niezależnie od stanu zapalnego błony śluzowej (11). Tak więc wydaje się, że pacjenci z CD mają wadliwe postępowanie z bakteriami w jamie opłucnej i zwiększoną liczbą bakterii śluzówkowych (10). Neoterminal jelita krętego u pacjentów CD jest silnie skolonizowane przez szczepy E. coli zdolne do przylegania i do najeżdżania hodowanych komórek nabłonka jelitowego (9, 12). Te szczepy E. coli, nazwane adherentno-inwazyjnymi E. coli (AIEC), są również w stanie przeżyć intensywnie w makrofagach i indukować wydzielanie dużych ilości TNF-a. (13). Spośród czynników wirulencji żywionych przez szczepy AIEC, pili typu pośredniczą w przyleganiu do komórek nabłonka jelita, a także odgrywają zasadniczą rolę w zdolności inwazyjnej szczepu referencyjnego AIEC LF82 przez indukowanie rozszerzeń błony, które otaczają bakterie w miejscach kontaktu między wprowadzonymi bakterie i komórki nabłonka (14). W odcinkach jelita krętego, szczepy AIEC stwierdzono w 36,4% wczesnych zmian CD, a także w 22,2% niezajętej błony śluzowej u pacjentów z CD (15). Jednak szczepy AIEC nie stanowią specyficznego patogenu występującego wyłącznie w CD, ponieważ ich obecność obserwowano również w 6,2% jelita krętego i 1,9% próbek kontrolnych okrężnicy. Wysoka częstość występowania szczepów AIEC związanych z błoną śluzową jelita krętego obserwowana u pacjentów z CD sugeruje nieprawidłową ekspresję i / lub tropizm tkankowy specyficznego receptora gospodarza rozpoznawanego przez bakteryjne adhezy powierzchniowe podobne do lektyny w genetycznie predysponowanym odcinku jelitowym gospodarza. W związku z tym zbadaliśmy zdolność szczepów AIEC związanych z CD do kolonizacji błony śluzowej jelita krętego poprzez analizę ich adhezji do izolowanych enterocytów jelita krętego, związanego z tym współczynnika przylegania bakterii oraz obecności receptora komórek nabłonka jelitowego odpowiedzialnego za adhezję bakterii. Wyniki Szczep AIEC szczep LF82 przylega do granicy szczoteczki pierwotnych enterocytów jelita krętego od pacjentów z CD. Adhezja związanego z CD szczepu referencyjnego AIEC LF82 badano stosując pierwotne komórki nabłonka jelita krętego wyizolowane od 15 pacjentów z CD i 9 kontroli bez IBD.
[podobne: mleko z biedronki wycofane, wirusowe zapalenie krtani, suplementy na wypadanie włosów ]
[podobne: badanie kału na pasożyty, polskie towarzystwo ultrasonograficzne, stężenie alkoholu we krwi kalkulator ]