Hamowanie nefropatii cukrzycowej przez peptyd wabika odpowiadający uchwytowi region dla nieprololitycznej aktywacji proreniny ad 5

Anty szczur HRP Ab i anty-szczurze renina Ab stosowane w niniejszym badaniu wiążą się odpowiednio z całkowitą proreniną i aktywowaną proreniną. Ponieważ aktywowana prorenina reprezentuje zarówno aktywowaną proteolitycznie proreninę (tj. Reninę), jak i nie-proteolitycznie aktywowaną proreninę, wyniki immunobarwienia mogą dostarczyć wskazówkę dotyczącą aktywacji proreniny. Komórki pozytywne względem proreniny były znacznie większe w obszarze przykręgowo-strzałkowym szczurów DM w porównaniu ze szczurami C. Na zwiększoną immunoreaktywność proreniny nie miało wpływu leczenie HRP (Figura 8, A i B). Immunoreaktywność aktywowanej proreniny była również zwiększona w okolicy przykłębuszkowej szczurów DM, ale była znacznie zmniejszona przez traktowanie HRP. Poziom aktywowanej proreniny w nerkach szczurów DM + HRP był podobny do tego w nerkach szczurów C i C + HRP (Figura 8, A i C). Ponieważ HRP hamowało nieproteolityczną aktywację proreniny, ale nie wpływało na reninę, która jest aktywowaną proteolitycznie proreniną (Figura 2B), wyniki te sugerują, że nerki szczurów DM mogą mieć zwiększony poziom nie-proteolitycznie aktywowanej proreniny. Chociaż doniesiono o lokalizacji reniny w dystalnym nefronie, nie byliśmy w stanie wykryć znaczącego barwienia przez anty-HRP lub anty-reninę w obszarze cewkowo-śródmiąższowym w obecnym badaniu, prawdopodobnie z powodu bardzo niskiego poziomu tych segmentów nefronu w porównaniu z obszar przykłębuszkowy, który można zobaczyć w sekcjach. Figura 8 Poziomy kliniczne całkowitej proreniny i aktywowanej proreniny u szczurów C (n = 6), szczurów C + HRP (n = 6), szczurów DM (n = 6) i szczurów DM + HRP (n = 6) po 28 tygodniach leczenia. wiek. (A) Immunohistochemia proreniny i aktywnego centrum reniny, która wskazuje odpowiednio całkowitą proreninę i aktywowaną proreninę. Fotomikrografy pokazują wzrost zarówno całkowitej proreniny, jak i aktywowanej proreniny w okolicy przykłębuszkowej nerek cukrzycowych szczurów. Leczenie HRP nie zmieniało zwiększonego barwienia całkowitej proreniny, ale hamowało wzmocnione barwienie aktywowanej proreniny. Pręty skali: 25 m. (B) Analiza ilościowa komórek pozytywnych względem proreniny w obszarze przykłębuszkowym. Wykres pokazuje wzrost komórek pozytywnych względem proreniny u szczurów DM i DM + HRP. (C) Ilościowa analiza aktywowanej proreniny w obszarze przykłębuszkowym. Wykres pokazuje wzrost aktywowanej proreniny w DM i jej hamowanie przez traktowanie HRP. * P <0,05 versus szczury C. Dyskusja Stwierdziliśmy, że szczurzy HRP wiąże się z Abs z regionem uchwytu prosegmentu proreninowego i hamuje wiązanie proreninu z Abs w regionie przeciwraktycznym (Figura 2A). Ponadto, z badań wykorzystujących komórki Abs do HRP i COS-7 wyrażające białko receptora proreny szczura, uzyskaliśmy dowody in vitro na aktywację proreniny przez receptor proreliny lub Ab na HRP i zahamowanie aktywacji za pomocą HRP. W tym mechanizmie aktywacji proreniny nie widzieliśmy dowodów proteolitycznego cięcia proreniny na aktywną reninę, co sugeruje zmianę konformacji jako mechanizmu. Wyniki te potwierdzają pogląd, że podwyższenie poziomu cukru we krwi wywołane przez proreninę powoduje jej aktywację za pomocą mechanizmu niebiałkowego, któremu można zapobiegać poprzez działanie HRP jako pułapki, które skutecznie konkurują o wiązanie prorenyny z jej receptorem hamującym proenzym w aktywacji. Przewlekła in vivo ciągła infuzja HRP przez podskórne minipompy zapobiegła zwiększeniu wydalania białka w moczu u szczurów z cukrzycą do poziomów podobnych do szczurów kontrolnych. HRP nie wpływał na masę ciała ani poziom glukozy we krwi u szczurów kontrolnych lub z cukrzycą podczas 24-tygodniowej infuzji, jednak sugerował, że HRP nie poprawiał upośledzonej funkcji trzustki przez traktowanie streptozotocyną (Figura 3). Ponadto, HRP całkowicie zapobiegało wywołanej przez streptozotocynę stwardnieniu kłębuszków nerkowych. Ponadto, chroniczne podawanie HRP całkowicie zapobiegało wywołanej przez streptozotocynę histologicznie rozpoznawalnemu stwardnieniu kłębuszków nerkowych (Figura 4). Wyniki te wskazują, że hamowanie nieproteolitycznej aktywacji proreniny przez HRP całkowicie hamowało rozwój nefropatii u szczurów z cukrzycą indukowaną streptozotocyną bez wpływu na stan hiperglikemiczny. Inhibitory ACE i blokery receptorów Ang II typu znacząco osłabiały wydalanie białka z moczu u szczurów z cukrzycą indukowanych streptozotocyną (10, 11). Zapobieganie białkomoczu i rozwój stwardnienia kłębuszków nerkowych u szczurów z cukrzycą za pomocą HRP sugeruje jednak, że HRP może mieć lepsze korzystne działania w porównaniu z inhibitorami ACE lub blokerami receptora Ang1 typu 1. Nguyen i in. niedawno odkryli, że receptor / receptory renina / renina są obecne w sercu, mózgu, łożysku, wątrobie, trzustce i nerkach i aktywują proreninę przez wiązanie proteolizy (9) [patrz też: krem pod oczy z peptydami, suplementy na wypadanie włosów, kalendarz triathlon 2015 ] [przypisy: badanie kału na pasożyty, polskie towarzystwo ultrasonograficzne, stężenie alkoholu we krwi kalkulator ]