Hamowanie nefropatii cukrzycowej przez peptyd wabika odpowiadający uchwytowi region dla nieprololitycznej aktywacji proreniny cd

Leczenie HRP hamowało rozwój i progresję białkomoczu u szczurów z cukrzycą. * P <0,05 w porównaniu do 4 tygodnia życia; P <0,05 dla szczurów DM w porównaniu do pozostałych 3 grup. NS, brak istotnych różnic między szczurami C, C + HRP i DM + HRP. Morfologia i immunohistochemia. Figura 4A pokazuje zmiany w morfologii nerek u szczurów C, C + HRP, DM i DM + HRP podczas 24-tygodniowego okresu leczenia. Nie zaobserwowaliśmy żadnych zmian histologicznych w nerkach szczurów DM w wieku do 12 tygodni (8 tygodni cukrzycy), ale stwardnienie kłębków nerkowych zaczęło się rozwijać w wieku 20 tygodni (16 tygodni cukrzycy) i zaostrzyło się po 28 tygodniach leczenia. wiek (24 tygodnie cukrzycy). Jak pokazano na Figurze 4B, indeks kłębuszków nerkowych 20- i 28-tygodniowych szczurów DM wynosił średnio 1,25. 0,16 i 1,96. 0,14, i było znacząco większe niż szczury C, C + HRP lub DM + HRP. W 28-tygodniowych szczurach DM wskaźnik kłębuszków nerkowych był znacznie większy niż w 20 tygodniu życia. Długotrwałe podawanie HRP całkowicie zahamowało rozwój stwardnienia kłębuszków nerkowych u szczurów z cukrzycą i nie zaobserwowaliśmy żadnych zmian histologicznych podczas 24-tygodniowego okresu leczenia szczurów DM + HRP. Indeks kłębuszków nerkowych był podobny u szczurów C, C + HRP i DM + HRP podczas 24-tygodniowego okresu leczenia. Zbadaliśmy także gromadzenie ECM w nerkach szczurów z cukrzycą za pomocą immunobarwienia kolagenem typu IV, jak pokazano na Figurze 4C. Nerki wszystkich grup szczurów były ujemne pod względem ekspresji kolagenu typu IV w kłębuszku nerkowym do 12 tygodnia życia, ale w 20 tygodniu wieku kolagen typu IV był wyrażany w uszkodzeniach kłębuszków nerkowych u nerek z DM. W wieku 28 tygodni, ekspresja kolagenu typu IV wzrosła u szczurów DM, ale została znacznie zmniejszona do poziomu nieco wyższego niż poziom kontrolny u szczurów DM + HRP (n = 6), chociaż różnica pomiędzy szczurami C i C Szczury DM + HRP były statystycznie nieistotne (Figura 4D). Ekspresji kolagenu typu IV podczas 24-tygodniowego okresu leczenia nie obserwowano u szczurów C lub C + HRP. Rycina 4 Zahamowanie rozwoju nefropatii cukrzycowej przez HRP proreniny. (A) Sekcje nerkowe barwione przez PAS. Fotomikrografie pokazują rozwój i progresję cukrzycowej stwardnienia kłębków nerkowych w wieku 20 tygodni i później u szczurów DM. HRP hamowało rozwój cukrzycowej stwardnienia kłębuszków nerkowych u szczurów z cukrzycą. Skalowane pręty: 50 .m. (B) Wskaźnik kłębuszków nerkowych nerek u szczurów C (białe słupki, n = 6), szczurów C + HRP (jasnoszare słupki, n = 6), szczurów DM (czarne słupki, n = 6) i szczurów DM + HRP (ciemnoszare słupki, n = 6). Wykres pokazuje wzrost wskaźnika kłębuszków nerkowych w wieku 20 tygodni i później u szczurów DM oraz zahamowanie wzrostu przez leczenie HRP. * P <0,05 dla szczurów DM w porównaniu z 3 innymi grupami; P <0,05 dla 28 versus 20 tygodni życia. (C) Immunohistochemia kolagenu typu IV. Fotomikrografy wykazują zwiększony kolagen kłębuszków typu IV w wieku 20 tygodni i później u szczurów DM. HRP hamowało wzrost kolagenu typu IV kłębuszkowego u szczurów z cukrzycą. Skalowane pręty: 50 .m. (D) Analiza ilościowa (fałdy w porównaniu do szczurów C) obszarów dodatnich kolagenu typu IV w kłębuszkach. Wykres pokazuje wzrost obszaru dodatniego kolagenu typu IV w kłębuszkach szczurów DM w wieku 28 tygodni i hamowanie wzrostu przez traktowanie HRP. * P <0,05 versus szczury C. Składniki krążących i nerkowych RAS. Jak pokazano na Figurze 5, aktywność reniny w osoczu była istotnie niższa u szczurów DM niż u szczurów C podczas 24-tygodniowego okresu leczenia, a podawanie HRP nie wpłynęło na aktywność reniny w osoczu u szczurów kontrolnych lub z cukrzycą (Figura 5A). Poziom proreniny w osoczu był istotnie wyższy u szczurów DM niż u szczurów C do 20 tygodnia życia (16 tygodni cukrzycy), a podawanie HRP nie wpływało na poziom proreniny w osoczu u szczurów kontrolnych lub z cukrzycą (Figura 5B). Stężenia Ang I i II w osoczu były również niższe u szczurów DM niż u szczurów C w trakcie 24-tygodniowego okresu leczenia, a HRP nie wpływał na poziomy I lub II osocza u szczurów kontrolnych lub z cukrzycą (Figura 5, C i D). Figura 5 Zmiany w składowych krążących RAS u szczurów C (białe słupki, n = 6), szczurów C + HRP (jasnoszare słupki, n = 6), szczurów DM (czarne słupki, n = 6) i DM + HRP ( ciemnoszare słupki, n = 6) [więcej w: wydłużenie etapu edukacyjnego uzasadnienie, niepokój manipulacyjny, badanie kału na pasożyty ] [patrz też: niepokój manipulacyjny, wirusowe zapalenie krtani, zdrowe odżywianie dzieci ]