Homeostaza ciśnienia krwi jest utrzymywana przez P311 TGF- oś ad 6

Ocenialiśmy poziomy P311 w tkance tętniczej odzyskanej od pacjentów z prawidłowym ciśnieniem i nadciśnieniem. Rzeczywiście, zwiększone poziomy mRNA P311 wykryto w tkankach aorty od samców z nadciśnieniem w stosunku do dopasowanych pod względem płci kontroli normotensyjnych. Ponadto, analizy IHC potwierdziły wyższe poziomy białka P311 zarówno w tętnicach, jak i tętniczkach z tkanki nadciśnieniowej w stosunku do normotensyjnej. Chociaż nasze badania wykazały, że podwyższony poziom P311 per se doprowadził do nadciśnienia, możliwe jest, że wysoka ekspresja P311 wykryta w tętnicach pacjentów z nadciśnieniem jest częściowo wynikiem zwiększonego obciążenia mechanicznego, ponieważ we wcześniejszych badaniach stwierdziliśmy, że indukuje napięcie mechaniczne. P311 w embrionalnych komórkach mezenchymalnych (1). Podsumowując, dane te potwierdzają wniosek, że P311 odgrywa dotychczas niezrealizowaną rolę w modulowaniu reakcji hipertensyjnych u ludzi. TGF-. wiadomo, że działa jako kluczowy efektor regulacji ciśnienia krwi (29. 31). Do chwili obecnej patofizjologiczna kontrola zależnego od TGF-. tonu naczyniowego została w dużej mierze ograniczona do angiotensyny II, której działanie jest w dużej części mediowane przez TGF-a. (35-38) i polimorfizmy TGF-P1 (39. 42). W niniejszym dokumencie zidentyfikowaliśmy P311 jako poprzednio nierozpoznany główny regulator osi TGF – naczyniowej. W nieobecności P311, całkowite i aktywne poziomy TGF-pi, TGF-a2 i TGF-a3 zmniejszyły się w mięśniach i osoczu krwi, w tandemie ze zmniejszoną aktywnością RhoA i zwiększoną aktywnością MLCP, powodując niską kurczliwość naczyń, ton i niedociśnienie. Nieprawidłowości te były nieodłącznie związane z mięśniem naczyniowym, w przeciwieństwie do braku P311 w układzie nerwowym. W przeciwieństwie do tego, myszy z nadekspresją P311 charakteryzowały się zwiększonym wytwarzaniem TGF-y w mięśniach naczyń i zwiększonymi poziomami krążącymi TGF-a1, TGF-a2 i TGF-a3, jak również TGF-a. aktywność in vivo, podczas gdy wykazuje fenotyp nadciśnienia. Dane te, w połączeniu z zaobserwowanym wiązaniem zwiększonego poziomu mRNA i białka P311 u ludzi z nadciśnieniem, służyły identyfikacji P311 jako nowego i potencjalnie ważnego efektora regulacji ciśnienia krwi. Metody Myszy. Generacja P311. /. myszy (myszy C57BL / 6 z delecją całego regionu kodującego P311 na obu allelach) opisano wcześniej (15). Do oznaczania in vivo TGF-a aktywność, myszy transgeniczne wytworzono przez skrzyżowanie zwierząt CAGA12 / GFP (niosących reagujący na TGF-a element promotorowy CAGA12 powyżej GFP, dostarczone przez HC Dietz, Johns Hopkins University School of Medicine, Baltimore, Maryland, USA) z WT (P311 + / +) lub P311. /. Zwierząt. TGF-. aktywację w mysich tkankach reporterowych histologicznie wizualizowano za pomocą IHC z Ab przeciwko GFP (Abcam). W przypadku nadekspresji P311, transgeniczne myszy wytworzono przy użyciu wektora pBROAD3 (InvivoGen) pod kontrolą promotora ROSA26. Linię P311TG wybrano metodą PCR P311 w czasie rzeczywistym i stosowano do dalszej hodowli. W badaniu tym stosowano 4-miesięczne samce, a jako kontrole stosowano dopasowane do wieku myszy WT C57BL / 6 (Charles River Laboratories). Zwierzęta trzymano w ośrodku dla zwierząt na University of Chicago (20 ° C . 25 ° C i 12-godzinny cykl świetlny) i dostarczano z dietą gryzoniową nr. 2918 (18% białka, 6% tłuszczu i umiarkowanego fitoestrogenu, Harlan Laboratories). Pobieranie naczyń krwionośnych z myszy iz ludzkich tkanek. Aorta i tętnice krezkowe pierwszego oddziału zostały wycięte z myszy, a przytwierdzony tłuszcz i tkanki miękkie zostały przycięte pod mikroskopem mikroskopowym. Rozcięte naczynia krwionośne natychmiast wykorzystano do eksperymentów lub zamrożono w temperaturze ~ 80 ° C do momentu użycia. W przypadku PCR w czasie rzeczywistym próbki z aorty brzusznej, tuż poniżej przepony, od 5 pacjentów z normotensyjnym mężczyzną i 5 pacjentów z nadciśnieniem tętniczym (wiek 60. 3 lata) zebrano z autopsji w ciągu 4 godzin po śmierci. W przypadku IHC bloki parafiny z usuniętych chirurgicznie, nieskomplikowanych worków przepuklinowych od 18 normotensyjnych pacjentów płci męskiej i 21 pacjentów z nadciśnieniem tętniczym (wiek 60. 3 lata) wybrano z materiałów archiwalnych Zakładu Patologii. We wszystkich przypadkach historia nadciśnienia tętniczego wynosiła 5. 2 lata, wartości ciśnienia krwi w momencie diagnozy były 100. 5 powyżej 150. 5, i wszyscy mieli zapis o złym przestrzeganiu leczenia. Żaden z pacjentów nie miał przeszłej ani obecnej historii dodatkowych chorób. Określenie ciśnienia krwi za pomocą telemetrii i pletyzmografii. Urządzenia telemetryczne TA11PA-C10 (Data Sciences International) wszczepiono podskórnie wzdłuż boków 8 P311. /. myszy i 8 kontroli WT dla chronicznego nabywania parametrów ciśnienia krwi i częstości akcji serca. Urządzenia. cewniki umieszczono z końcówką co najmniej 2 mm w łuku aorty
[patrz też: zss kolbuszowa dolna, kalendarz triathlon 2015, przychodnia ożarów mazowiecki ]
[przypisy: zst kolbuszowa, kolbuszowa dolna, wydłużenie etapu edukacyjnego uzasadnienie ]