Homeostaza ciśnienia krwi jest utrzymywana przez P311 TGF- oś czesc 4

Pokazano również względny skurcz, obliczony jako procentowe zmniejszenie średnicy żelu kolagenu od pierwotnej średnicy. Dane dotyczące skurczu żelu pobrano z potrójnych studzienek. Dane reprezentują średnią. SD. * P <0,05, ** P <0,01, jednokierunkowa ANOVA. Nadekspresja P311 zwiększa poziom i aktywność proTGF-ys i TGF-ys i powoduje nadciśnienie u myszy. Myszy transgeniczne P311 (P311TG) wykazywały podwyższone poziomy we wszystkich 3 pro-TGF-ys w tkankach aorty, co skutkowało zwiększonymi poziomami w osoczu całkowitych i aktywnych TGF-a1, TGF-a2 i TGF-a3 (Figura 5). , A i B). Zwiększony TGF-. aktywność została również potwierdzona w myszach reporterowych CAGA12 / GFP (Figura 5C). Zgodnie ze zwiększonym TGF-. poziom ekspresji i aktywność, myszy P311TG rozwinęły nadciśnienie skurczowe i rozkurczowe, określone metodą pletyzmografii (fig. 5D). Figura 5 Transgeniczna nadekspresja P311 u myszy zwiększa poziom i aktywność proTGF-ys i TGF-ys i powoduje nadciśnienie. (A) Western bloty przedstawiające proTGF-y w astrach myszy WT i P311TG. Pokazano także względną gęstość TGF-y w aortach (n = 6 na grupę). (B) ELISA pokazujący poziomy całkowitej i aktywnej TGF-a w surowicy krwi. (C) Immunoreaktywność GFP (brązowe barwienie) w aortach myszy CGA12 / GFP transgenicznych P311 + / + i P311TG. Oryginalne powiększenie, × 10. (D) Oznaczenie pletyzmograficznego ciśnienia krwi (n = 8 na grupę). Eksperymenty, w których nie określono liczby zwierząt, przeprowadzono 3 razy. Dane reprezentują średnią. SD. * P <0,05, ** P <0,01, jednokierunkowa ANOVA. P311 ulega nadekspresji w ludzkich tętnicach nadciśnienia tętniczego. Poziomy P311 zostały oszacowane w tkance tętniczej odzyskanej od pacjentów z prawidłowym ciśnieniem i nadciśnieniem. Real-time PCR wykazał zwiększone poziomy mRNA P311 w tkankach aorty od samców z nadciśnieniem w stosunku do dopasowanych pod względem płci kontroli normotensyjnych (Figura 6A). Ponadto, analizy IHC wykazały wyższe poziomy białka P311 zarówno w tętnicach, jak i tętniczkach od mężczyzn z nadciśnieniem w porównaniu z kontrolami normotensyjnymi (Figura 6B). Zgodnie z tymi ustaleniami, TGF-. poziomy były zwiększone w tętnicach od pacjentów z nadciśnieniem w porównaniu z kontrolami normotensyjnymi, a także poziomy jądrowe Smad2 i Smad3 (Figura 6, C i D), co wskazuje na wzrost TGF-. czynność. Ryc. 6 Ludzkie nadciśnienie tętnic nadeksprymuje P311. (A) Real-time PCR pokazujący poziomy mRNA P311 w aortach od pacjentów z normotensją (NT) i nadciśnieniem (HT) (n = 5 na grupę). (B) Immunoreaktywność P311 (brązowe zabarwienie) w tętnicach przepuklinowych od 18 pacjentów z prawidłowym ciśnieniem i 21 z nadciśnieniem. Pasek skali: 50 .m. Pokazano także ilościową intensywność sygnału P311. (C) TGF-. immunoreaktywność (brązowe zabarwienie) w tętnicach przepuklinowych od 18 pacjentów z prawidłowym ciśnieniem i 21 z nadciśnieniem. Kwantyfikowany TGF-. pokazano również natężenie sygnału. Oryginalne powiększenie, × 25. (D) Immunoreaktywność Smad2 / 3 (brązowe zabarwienie) w tętnicach przepuklinowych od pacjentów z prawidłowym ciśnieniem i nadciśnieniem. Oryginalne powiększenie, × 100. Pokazano również liczbę pozytywnych jąder Smad2 / 3. Dane reprezentują średnią. SD. ** P <0,01, jednokierunkowa ANOVA. Omówienie P311 jest wysoce konserwatywnym wewnątrzkomórkowym białkiem o masie 8 kDa, ulegającym znacznej ekspresji w układzie nerwowym oraz w VSMC i trzewnej komórce mięśni gładkich z rolą w transformacji miofibroblastów, migracji komórek i regeneracji tkanek. Delecja P311 u myszy nie powoduje jawnego fenotypu (15). Jednak, zgodnie z funkcją funkcjonalną P311 w mózgu, te P311. /. myszy wyświetlają wady uczenia się i pamięci (15, 16). Ponieważ P311 jest również wyrażany na wysokich poziomach w VSMC, zbadaliśmy jego potencjalną rolę w układowym układzie naczyniowym. Analiza Western blot i IHC potwierdziły obecność P311 w mysim i ludzkim mięśniu naczyniowym i jego brak w układzie naczyniowym P311. /. myszy. Ponadto IHC wskazało, że ekspresja P311 była wyższa w tętnicach niż w żyłach. Badanie ogólne i morfometria wykazały prawidłową organizację naczyń krwionośnych i histologiczną architekturę w P311. /. myszy; jednak badania echokardiograficzne przeprowadzone u przytomnych myszy wykazały powiększoną średnicę aorty, która zniknęła w znieczuleniu ogólnym, co sugeruje, między innymi, spadek napięcia mięśniowego. Zgodnie z taką możliwością, P311. /. zwierzęta wykazywały znaczne niedociśnienie układowe. Zmiany te były nieodłącznie związane z mięśniami gładkimi naczyń, a nie wynikiem braku P311 w układzie nerwowym, ponieważ aorty i tętnice oporowe izolowane z P311. /. myszy wykazywały obkurczliwość w odpowiedzi na różnych agonistów zwężenia naczyń. Aktywność RhoA, krytyczny wyznacznik ciśnienia krwi i kurczliwość mięśni naczyniowych (27), również zmniejszyła się w P311. /. aorty [więcej w: polskie towarzystwo ultrasonograficzne, sok z buraka właściwości, instytucje zajmujące się pomocą dla młodzieży z problemami rodzinnymi ] [hasła pokrewne: krem pod oczy z peptydami, sok z buraka właściwości, redukcja tkanki tłuszczowej dieta ]