Patologia zależna od androgenów demonstruje miopatyczny wkład w fenotyp choroby Kennedyego w modelu myszy typu knock-in czesc 4

Po drugie, utworzono dodatkową linię myszy AR113Q z niezależnie skierowanego klonu komórek ES i wykazywano ten sam fenotyp, z możliwymi do nałożenia na siebie krzywymi przeżycia (Figura 3B). Po trzecie kastracja chirurgiczna całkowicie zapobiegła przedwczesnej śmierci (ryc. 3A). Wszystkie zmutowane samce N2, które kastrowano po 5 tygodniach przeżyły 18 miesięcy, stwierdzając, że wczesna śmierć była zależna od androgenów. Na poparcie tego wniosku leżał fakt, że wszczepienie peletek testosteronu u starych, wykastrowanych samców AR113Q spowodowało śmierć 60% myszy w ciągu 6 miesięcy, podczas których zmarło zaledwie około 20% samców WT (ryc. 3A). Ryc. 3 Wczesna śmierć u mężczyzn z AR113Q jest zależna od androgenów. (A) Krzywa przeżycia miotowego N2 WT (czerwona linia, n = 19), AR113Q (niebieska linia, n = 22) i wykastrowane samce AR113Q (zielona linia, n = 9). Cztery z wykastrowanych samców AR113Q poddano eutanazji po 18 miesiącach (wskazano strzałką), a pozostałe 5 wszczepiono peletkami testosteronu i monitorowano pod kątem przeżycia. (B) Krzywa przeżycia samców N5 AR113Q z linii pierwotnej (czarna linia, n = 14) i samców N2 AR113Q z niezależnie wygenerowanej drugiej linii (niebieska linia, n = 14). (C) Testy samców WT, AR48Q i AR113Q po 24 miesiącach. Powiększenie, × 400. Rycina 4. Samice AR113Q leczone testosteronem wykazują normalną długość życia. (A (D)) Wpływ zależny od testosteronu na heterozygotyczne samice AR113Q. Samice AR113Q wszczepiono testosteronem (+ T, n = 8) lub kontrolnym nośnikiem (AT, n = 7) peletki po 2. 4 miesiącach. Stężenie testosteronu w surowicy, ustalone na 4-7 miesięcy, było istotnie podwyższone u myszy leczonych hormonalnie w porównaniu z grupą kontrolną (P <0,001) (A). Wydalanie głównych białek moczowych (B) porównywano u kobiet AR113Q. T i AR113Q + T. Samice AR113Q + T wykazywały mały, ale znaczny deficyt siły chwytu w klatce piersiowej (C) (P = 0,01 w niesparowanym teście ucznia), ale niezmienioną masę ciała (D) (P = 0,3 w niesparowanym próbie ucznia) w porównaniu z AR113Q. T kobiety w wieku 16 miesięcy. (E) Krzywe przeżycia AR113Q + T (n = 8) i AR113Q. T (n = 7) (zachodzące na siebie zielone linie), nieleczone samice AR113Q (niebieska linia, n = 11) i samice WT (czerwona linia, n = 19) były podobne (P> 0,05). Żadna z kobiet AR113Q + T lub AR113Q. T nie zmarła podczas badania; połowa została poddana eutanazji po 16. 19 miesiącach, a pozostała część została poddana eutanazji po 23. 26 miesiącach. Chociaż wiele samców AR113Q zmarło w ciągu 20 tygodni, około 10%. 20% przeżyło znacznie dłużej. Podstawa przeżycia tego podzbioru myszy jest nieznana, a dłuższy okres życia nie korelował z niższym poziomem testosteronu w surowicy w wieku 10-12 tygodni (dane nie przedstawione). Jednak zmutowane samce, które przeżyły 8 do 10 miesięcy, miały jednolicie niski poziom testosteronu w surowicy. Poziomy te kontrastowały z szerokim zakresem testosteronu w surowicy mierzonym w myszach WT (0,64. 0,07 ng / ml w AR113Q versus 3,2. 1,45 ng / ml w WT). Po uśmierceniu w ciągu 24 miesięcy stwierdzono, że mężczyźni AR113Q mają wyraźnie zanikowe jądra, które wykazały całkowitą utratę normalnych elementów komórkowych w kanalikach nasiennych (Figura 3C). Patologia ta odzwierciedla zależną od wieku progresję defektów w Sertoli i komórkach zarodkowych uprzednio opisanych u myszy AR113Q (27) i kontrastuje z normalnym pojawieniem się jąder od porównywalnie starzonych samców WT i AR48Q. Wnioskujemy, że przedwczesna śmierć samców AR113Q zależała od krążącego testosteronu. Zwierzęta, które przeżyły minione 20 tygodni były chronione przed śmiercią przez postępującą atrofię jąder, co skutkowało zaburzeniem produkcji testosteronu. Wczesna śmierć była obserwowana u mężczyzn rasy AR113Q, a nie u kobiet. Aby ustalić, czy było to spowodowane różnicami w poziomie androgenów, wszczepiono testosteron lub peletki kontrolne w heterozygotyczne samice AR113Q po 2. 4 miesiącach. Kobiety AR113Q leczone testosteronem miały podwyższony poziom testosteronu w surowicy (Figura 4A). Aby potwierdzić, że zwierzęta te zareagowały na leczenie hormonalne, oceniano ekspresję genu regulowanego przez androgeny. Kobiety AR113Q leczone testosteronem wydalały podwyższone poziomy głównych białek w moczu (Figura 4B), białka wiążące feromony, których ekspresja jest regulowana pośrednio przez androgeny (35). Kobiety AR113Q leczone testosteronem również rozwinęły małe, lecz statystycznie istotne deficyty w sile chwytu w klatce piersiowej (Figura 4C) bez zmiany masy ciała (Figura 4D). Jednakże, kobiety AR113Q leczone testosteronem miały przeżywalność podobną do tych dla kobiet AR113Q leczonych nośnikiem i samic WT (Figura 4E). Dane te ustalają, że samice AR113Q rozwijają słabość zależną od androgenów, ale nie wykazują wczesnej śmierci manifestowanej przez samce AR113Q. Udział miopatii w fenotypie choroby
[patrz też: syrop tymiankowy złożony, uzasadnienie wydłużenia etapu edukacyjnego, suplementy na wypadanie włosów ]
[patrz też: syrop tymiankowy złożony, narodowy fundusz zdrowia w łodzi, przychodnia ożarów mazowiecki ]