Podejście do badania CHD u załogi lotniczej

Znalezione obrazy dla zapytania Choroba wieńcowaZałoga samolotu z podejrzeniem o CHD zwykle wymaga rozległych badań i może wymagać ograniczenia lub uziemienia podczas wykonywania tych czynności. Dochodzenie jest często rozległe i czasochłonne, dlatego należy odpowiednio doradzić załogom lotniczym.

Rutynowe badania załogi lotniczej powinny obejmować dokładną historię medyczną, w tym szczegółowy wywiad rodzinny, badanie fizykalne i 12-odprowadzeniowe EKG. Wiele rodzimych lub skorygowanych diagnoz CHD wiąże się z nieprawidłowymi wynikami badań EKG, które mogą wymagać dalszych badań i prowadzić do ograniczenia lub cofnięcia uprawnień do lotów.

Badanie pierwszego poziomu

Dalsze badanie u osób z podejrzeniem CHD powinno obejmować badanie echokardiograficzne, monitorowanie metodą Holtera (od 24 godzin do 7 dni) i EKG wysiłkowe. Jeżeli podejrzewa się nadciśnienie, takie jak w ocenie koarktacji, należy włączyć 24-godzinny ambulatoryjny pomiar ciśnienia krwi.

Badanie drugiego poziomu

W wielu przypadkach podejrzenia lub rozpoznania CHD wskazane będzie wykonanie kardiograficznego rezonansu magnetycznego (CMR), CT układu sercowo-naczyniowego lub inwazyjnej angiografii wieńcowej. Oprócz badania w celu pełnego wyjaśnienia zakresu i złożoności CHD, mogą być wymagane inne badania, które są charakterystyczne dla choroby mięśnia sercowego, zastawek, choroby wieńcowej lub elektrofizjologicznej.

[więcej w: uzasadnienie wydłużenia etapu edukacyjnego, zss kolbuszowa dolna, instytucje zajmujące się pomocą dla młodzieży z problemami rodzinnymi ]